Kosmetická společnost René D´essay srl byla založena v roce 1989 v italské Bologni skupinou vybraných profesionálů se znalostmi v oblasti biologie, chemie, fyziky a farmakologie.

Společnost má vlastní laboratoře, kde vyrábí kosmetické přípravky a kosmetické přístroje. V Bologni provozuje showroom s nabídkou produktové řady a kosmetických přístrojů. Design obalové techniky s vlastní grafikou vytvářejí 2 grafická studia. Marketing zajišťuje vlastní marketingové centrum. V současné době výhradně italská společnost René D´essay srl spolupracuje se 3 000 partnery převážně z řad lékařských klinik a kosmetických salónů na území Itálie. Díky vysoké kvalitě svých přípravků je rovněž partnerem pro některá lékařská pracoviště v zahraničí, zejména v Německu, ve Francii a v Rusku.

Společnost René D´essay srl velice přísně dodržuje přípravu vývoje jednotlivých produktů. K výrobě používá primární surovinové zdroje té nejvyšší kvality. Použité aktivní látky a jednotlivé suroviny včetně minerálních složek jsou v souladu s přírodou a biologickými zákony. Přípravky neobsahují parfemace, které by mohly způsobit alergie, jsou bez chemické konzervace, bez vosků, neobsahují výtažky z geneticky modifikovaných organismů, neobsahují ropné deriváty ani syntetická barviva a jsou mikrobiologicky kontrolované. Přípravky nejsou testovány na zvířatech.

Společnost René D´essay srl vlastní veškeré testy způsobilosti a účinnosti jednotlivých produktů. Všechny produkty splňují odpovídající požadavky nezbytné pro jejich registraci v systému EU.

Kosmetické přípravky René D´essay srl jsou určeny pro práci v kosmetických salónech či v estetických centrech, kde jsou používány i kosmetické přístroje a kde se provádí ošetření chemickými peelingy či mezoterapií.